A 7 végzetes hiba,

amit a klímák háza táján elkövethetsz

1.

Forró fejjel felemeled a telefont - beszaladsz az első hipermarketbe, és veszel egy klímát. (később derül csak ki: túl kicsi, zajos, nem lehet beszerelni - és mégiscsak lett volna olcsóbb is.)

2.

A vízszerelő mézgagéza rögtön beszereli neked a féláron vett teszkógazdaságos készüléket (Lelked rajta. Szakszerűség, szakértelem, ár-érték arány, garancia? Környezetvédelem, energiatakarékosság - erről ne is beszéljünk...)

3.

Egy gombnyomás, és végre libabőrösen dideregsz, míg odakint árnyékban is 42 fok tombol (Árnyékolás, észszerű szellőztetés - télen 18 fokban nem a fűtésre dobunk rá még egy lapáttal?!)

4.

Csúcsrajáratod a készüléket: legyen minél hidegebb. (A szomszéd sem tud aludni a zümmögéstől. Ha a készülék élettartamára nem gondolsz, legalább a villanyszámla lebegjen a szemed előtt...)

5.

Tavasszal elmulasztod a karbantartást - lehet, hogy idén nem lesz nyár! (Aztán, ha itt a meleg, jönnek a bajok: nyárfaszösszel tele a szűrő, bedugult a csepp-cső, oda a garancia - eső után köpönyeg...)

6.

Nincs hideg, leállt a ventilátor, máris emeled a telefont: segítség, azonnal! ( Legalább a használati utasítást elolvastad volna, mielőtt keresel egy számmal nagyobb kalapácsot - ahogy Murphy törvényeiben írják...)

7.

Ne felejtsd el: a klímaszerelő is ember! Miután felszerelte/megjavította készülékedet, s az lágyan ontja a hűvöset, máris tovább áll: egész nap forróságban dolgozik. Légy tekintettel rá: neki is szüksége van pihenésre!

A klíma-kockázatok és mellékhatások tekintetében olvasd el a tájékoztatónkat, vagy kérdezz meg klímaszerelő-szakembert!